Międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy pod hasłem: „Przestrzeń współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej a kraje Grupy Wyszehradzkiej. Pamięć, wyzwania i perspektywy”, 26-27.10.2020

6 października 2020

Centrum Europejskie Natolin wraz z Instytutem Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, Instytutem Europy Środkowej oraz Fundacją Wyszehradzką, mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy w formacie webinarium (wszystkie wykłady i panele w dostępie online) pod hasłem: PRZESTRZEŃ WSPÓŁPRACY W EUROPIE ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ A KRAJE GRUPY WYSZEHRADZKIEJ. PAMIĘĆ, WYZWANIA I PERSPEKTYWY [The Visegrád Group Countries Towards Common Spaces of Cooperation in Central and Eastern Europe. Shared History, Challenges and Prospects for Future] (realizowany również we współpracy z Wydziałem Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego).

Wydarzenie rozpocznie się 26 października 2020 o godz. 9:40. i organizowane będzie w formule zdalnej w dniach 26 oraz 27 października (platforma ZOOM).

Agenda: Pobierz PDF

 
Przedmiotowe wydarzenie jest kontynuacją cyklu konferencyjnego dot. historii Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz częścią projektu wdrażanego przez Centrum Europejskie Natolin w latach 2018-2020, współfinansowanego ze środków programu Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego pod nazwą DIALOG: Elektroniczna platforma transferu wiedzy i zasobów źródłowych: Wizje roli Polski w Europie Środkowo-Wschodniej w koncepcjach geopolitycznych, gospodarczych i cywilizacyjno-kulturowych w XX. Cykl stanowić będzie również inaugurację aktywności o charakterze edukacyjnym i naukowym, związanych tematycznie ze zbliżającą się w 2021r. 30. rocznicą powstania Grupy Wyszehradzkiej.

Sesje panelowo-wykładowe będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim (wraz z zapewnieniem tłumaczenia symultanicznego wszystkich wystąpień na język polski oraz angielski).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na 7 dni przed rozpoczęciem wydarzenia do wszystkich zarejestrowanych uczestników kierować będziemy szczegółowe dane dostępowe. Jednocześnie, wszystkim uczestnikom wydarzenia zapewniamy zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo oraz dodatkowe materiały po-wydarzeniowe – publikacyjne i audio-wizualne.

Prosimy o rejestrację poprzez http://events.e-natolin.eu/.

« powrót

Inne wiadomości:

Zawieszenie działania CDE w Łodzi w trybie stacjonarnym

16 czerwca 2020

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż działanie CDE w Łodzi w formule tradycyjnej zostało czasowo zawieszone do odwołania. Kontakt z CDE, w tym dostęp do zbiorów bibliotecznych i aktywności edukacyjne, szkoleniowe,…

Zielone światło dla Polski

16 czerwca 2020

Komisja Europejska zatwierdziła polski program dokapitalizowania do wysokości 1,65 mld euro (7,5 mld złotych), który będzie wspierał duże przedsiębiorstwa oraz niektóre większe MŚP w związku z pandemią COVID-19. Program ten…