Sztuka europejskiej debaty

6 sierpnia 2018

Interesujesz się procesem decyzyjnym w Unii Europejskiej? Myślisz o karierze polityka, dziennikarza lub urzędnika europejskiego?. Weź udział w piątej symulacji debaty w Parlamencie, Radzie lub wczuj się w rolę korespondenta relacjonującego takie wydarzenia. Tegoroczna edycja debaty „Model European Union” odbędzie się w Warszawie. Rekrutacja jeszcze trwa! Patronem honorowym projektu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

To propozycja dla młodzieży i studentów zainteresowanych polityką i dziennikarstwem, Unią Europejską, procesami rządzenia w UE, nawiązywaniem kontaktów z przyszłymi europejskimi przywódcami!

Bringing Europeans Together Association (BETA) e.V (link is external) zaprasza na tegoroczną edycję Model European Union Warsaw (link is external).

MEUW jest symulacją procesu legislacyjnego Unii Europejskiej. Młodzież oraz studenci z całej Europy, którzy wezmą udział w konferencji, będą mogli przyjąć role europosłów, ministrów krajowych w Radzie UE oraz dziennikarzy. W trakcie symulacji będzie też możliwość spotkania się z polskimi reprezentantami w Parlamencie Europejskim.

Kiedy i gdzie?

23-28 sierpnia, Warszawa

Nabór uczestników na stronach: www.meu-warsaw.pl (link is external) oraz www.facebook.com/meuwarsaw (link is external)

Uczestnicy będą debatować nad oryginalnymi propozycjami Komisji Europejskiej – w tym roku będą to dyrektywa NISWyszukaj ten link w innym języku oraz rozporządzenie PEPP. To doskonała okazja, aby poznać strukturę i funkcjonowanie UE oraz zdobyć doświadczenie w negocjacjach, wystąpieniach publicznych oraz rozwinąć swoje umiejętności przywódcze.

Przed rzeczywistą stymulacją uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów poświęconych m.in. sposobom przemawiania, negocjacji, różnic międzykulturowych oraz spotkań z instytucjami UE. Uczestnicy zostaną również zapoznani z regulaminem obowiązującym podczas sesji plenarnych w PE i Radzie, co umożliwi płynne debaty podczas symulacji.

« powrót

Inne wiadomości:

2021 Europejskim Rokiem Kolei

10 stycznia 2021

W piątek 1 stycznia 2021 r. rozpoczął się Europejski Rok Kolei. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma na celu promowanie tego typu transportu jako zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego. Rok dedykowany kolei ma…

Polska tarcza finansowa zatwierdzona przez KE

23 grudnia 2020

2,9 mld euro – to łączna kwota wsparcia państwa dla polskich mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Program pomocy zatwierdziła Komisja Europejska. Jest on skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców działających…

Międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy pod hasłem: „Przestrzeń współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej a kraje Grupy Wyszehradzkiej. Pamięć, wyzwania i perspektywy”, 26-27.10.2020

6 października 2020

Centrum Europejskie Natolin wraz z Instytutem Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, Instytutem Europy Środkowej oraz Fundacją Wyszehradzką, mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy w formacie webinarium (wszystkie wykłady…