Eksperci Centrum Europejskiego Natolin w komisjach oceniających finałowego turnieju debat historycznych

18 czerwca 2018

W turnieju finałowym Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej – edycja 2018, który odbył się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego  w dniach 12-13 czerwca, wzięło udział 16 zespołów, które okazały się najlepsze podczas rywalizacji w turniejach regionalnych.

Wielki finał nad tezą: Najlepszym sposobem na godne uczczenie ofiar systemów totalitarnych jest ich odnalezienie i pochowanie w imiennym grobie rozegrany został pomiędzy drużynami reprezentującymi IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Niejednomyślnym werdyktem sędziów zwycięstwo w debacie, a tym samym w całym turnieju zostało przyznane IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.

W roku szkolnym odbyło się 13 turniejów regionalnych TDH oraz poznański Turniej „Zrozumieć historię – młodzież debatuje”. Łącznie w zmaganiach turniejowych wzięło udział 114 zespołów ze 104 szkół ponadgimnazjalnych.

Celem turnieju było zapoznanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z historią Polski XX wieku z wykorzystaniem debaty oksfordzkiej.

Projekt Instytutu Pamięci Narodowej na tak dużą skalę (w roku szkolnym 2017/18 Turniej Debat Historycznych był największym turniejem debat oksfordzkich w Polsce) jest realizowany po raz trzeci, dzięki wsparciu wielu środowisk debatanckich w całej Polsce, w tym Centrum Europejskiego Natolin.

Debata finałowa w sali kolumnowej – video

« powrót

Inne wiadomości:

Młodzież namawia: idź na wybory!

25 maja 2019

23060 uczestników i 104 podmioty zaangażowane we współpracę – to efekty działań profrekwencyjnych nawiązujących do wyborów do PE 26 maja. Ich inicjatorami były zespoły młodych ludzi, które  uczestniczyły w Europejskim…

15 lat Polski w UE (in.europa)

21 maja 2019

15 lat temu Polska wróciła w krwiobieg Europy – Dr Marek Prawda (Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce) 15 lat temu,  1 maja 2004 r., Polska wraz z Cyprem, Czechami,…

Dialog Obywatelski w Krakowie – bilans 15 lat w UE

15 maja 2019

Pozycja Polski w Unii Europejskiej oraz bilans piętnastu lat członkostwa – to tematy, o jakich dyskutowano podczas Dialogu Obywatelskiego z udziałem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej w Krakowie. Spotkanie zorganizowało Przedstawicielstwo Komisji…